Ohjelma


Monipuoliset ja lämminhenkiset hyvinvointimessut,
jossa on mielenkiintoisia luentoja ja näytetuokioita.
Mukana on paljon näytteilleasettajia eri aloilta.
Voit myös kokeilla monenlaisia näytehoitoja ja tulkintoja,
sekä nauttia mukavasta, rennosta tunnelmasta.
Luennot ja näytetuokiot sisältyvät lipun hintaan.

Messut jatkuvat sunnuntaina 24.2. työpajojen merkeissä. Niitä pidetään useissa eri paikoissa ympäri Oulua.
Luennot
Lue tarkemmin, mitä luennot käsittelevät -> Luento sivulta

Tietoisku -luennot
Lue tarkemmin, mitä Tietoisku -luennot käsittelevät -> Tietoiskut sivulta

Näytetuokiot
Messuilla pääset kokeilemaan erilaista toiminnalista tekemistä sekä harjoituksia. Lue tarkemmin -> Näytetuokiot sivulta

Luennoitsijat
Tutustu etukäteen messujen luennoitisijoihin -> Luennoitsijat
Luennot ja näytetuokiot

klo 10.30-11.15 Mitä maailmassa tapahtuu?, Päivi Kaskimäki, juhlasali
klo 10.30-11.00 Mindfulness -tietoisesti läsnä, Petri Kassinen, luentosali
klo 10.30-11.00 Tunnemaalaus, Marika Salonurmi, luokka 1
klo 10.30-10.50 Ääniparannus, Soma Kerttu, luokka 2
klo 11.00-11.20 Tuolijoogaa, Tanja Wunsch, luokka 2
klo 11.15-11.45 Ayurvedan esittely, Kari Nokela, luokka 1
klo 11.15-11.45 Sydäntietoisuus arjen voimavarana, Sari Keskimaa, luentosali
klo 11.30-12.15 Pari- ja ihmissuhteet opettajina elämänpolulla, Erika Juusola
klo 11.30-11.50 Äänimaljameditaatio, Tanja Wunsch, luokka 2
klo 12.00-12.30 Parantava hoitokanavointi, Tellervo Nenola, luentosali
klo 12.00-12.30 Kuun opastuksella luonnon rytmissä, Margit Kinnunen, luokka 1
klo 12.00-12.20 Rumpumatka, Pekka Raitakallio, luokka 2
klo 12.30-12.50 Pururelax, Minna Karppinen, luokka 2
klo 12.45-13.15 Mitä chakrasi kertovat?, Marjut Moisala, luentosali
klo 12.45-13.15 Paastosta virtaa ja energiaa, Anne Kalliokoski, luokka 1
klo 12.30 -13.15 Elinvoimaa rakkaudesta, terveydestä ja seksuaalisuudesta, Teemu Syrjälä, juhlasali
klo 13.45-14.10 Hetki on puhdas -konsertti, Mari Vuoritie -konsertti, Mari Vuoritie, juhlasali
klo 14.15 -15.00 Unien tulkinta-unennäkijän käsikirja, Airi Oja, luentosali
klo 14.15-14.45 Kristustietoisuus, Sari Kauranen, luokka 1
klo 14.30-15.10 Miehen ja naisen tunteet, Tony Dunderfelt, juhlasali
klo 14.30- 15.20 Atlantislaista tietoa ja meditaatio, Anu Heinineva ja Jorma Marjanen, luokka 2
klo 15.00-15.30 Vedic Art on luovuuden ja ilon lähde, Elsi Suorsa, luokka 1
klo 15.15-16.00 Terveeksi ravinnon ja elämäntapojen, Annukka Lantto, luentosali
klo 15.30-16.15 Kahden meedion yleisötilaisuus, Anne Virpikari ja Elise Raitakallio, juhlasali
klo 15.30 -15.50 Ääniparannus, Soma Kerttu, luokka 2
15.45-16.15 Tuisku Koskela, Tietoinen vanhemmuus, luokka 1
16.00-16.45 Näkijätilaisuus, Erika Juusol, luokka 2
klo 16.20 -17.00 ValonPolulla Enkeleiden kanssa, DianaSofia – Anne Maarit Lahti-Ahola, luentosali
16.30-17.00 Hampun fytokannabioidit hyvinvoinnin tukena, Annamari Karjalainen, luokka 1
Rakkaus voittaa aina